-----------------------------------------------
כניסה
למערכת
ט.מ.ל
PAYCHECKS
לחץ להרשמה
מרכז ידע וחדשות
מרכז ידע וחדשות
27.07.2019

תלוש משכורת - מס הכנסה, ביטוח לאומי דיני עבודה

חישוב משכורת מתבסס על שישה גופים עיקריים: מס הכנסה, ביטוח לאומי, דיני עבודה, קופות גמל, מעביד ותוכנת משכורת. חשב השכר מנצח על כולם .

להלן הסבר מקוצר על גופים אלו:

מס הכנסה – הינו חלק מרשות המיסים האחראי על הניכויים ממשכורתו של העובד. מס הכנסה משולם על הכנסתו של תושב ישראל מכל מדינה שהיא או על הכנסתו של תושב חוץ שהופקה בישראל. בהנחה שאין הכנסה לתושב אין הוא חייב לשלם מס, בשונה מביטוח לאומי.

ביטוח לאומי – כל אזרח ישראל מגיל 18 ומעלה חייב להיות מבוטח בביטוח לאומי ולשלם דמי ביטוח. במידה והאזרח עובד שכיר, ביטוח זה מופרש ממשכורתו באמצעות המעביד. במידה והאזרח אינו עובד הוא צריך לשלם זאת ישירות למוסד זה.

דיני עבודה – חוקים הקובעים בין היתר את המסגרת של המשכורת, תנאי העסקה, מידת השקיפות שתהיה בתלוש המשכורת, הרכיבים עצמם שהמשכורת צריכה לכלול, וכו'.

קופות גמל – שם כללי למוסדות מאושרים אליהם ניתן להפריש לפנסיית חובה. הפרשה זו היא תוכנית חסכון לטווח הארוך המיועדת לספק לעובד הכנסה גם בגיל פרישה. הפרשה לקופות גמל על ידי המעסיק לעובד שכיר מתחילה לאחר שישה חודשי עבודה ולעובדים מסיימים אחרי שלושה חודשים.

מעביד – בתחילת העסקה של עובד נעשים הסכמים רצוניים בין המעביד לעובד השכיר. הסכמים אלו נעשים בדרך כלל בתחילת העסקה או במהלך יחסי העבודה. רצונות אלו אינם חופשיים לחלוטין אלא חלקם כפופים לגופים הנ"ל.

תוכנת משכורת – הינה תוכנה המאגדת לתוכה את כל הגופים המוזכרים לעיל. היא הכלי העיקרי של חשב השכר ובאמצעותה הוא מפיק את תלושי המשכורת לעובדים ומדווח לרשויות הנזכרים לעיל.

על כן ישנה חשיבות עליונה שתוכנת המשכורות תהיה מדויקת, אמינה וגמישה לרצונות גופים אלו.

אנו בט.מ.ל מודעים לחשיבות זאת ופיתחנו שתי תוכנות שמחשבות בצורה מדויקת ונוחה את המשכורות. הראשונה היא תוכנת שיקלולית מבית ט.מ.ל המיועדת לתושבי ישראל או תושבי חוץ העובדים בשטחי ישראל. תוכנה זו ערוכה לחשב את המשכורת בכל אופן וצורה לפי רצון המשתמש ובהתאם לחוק.

התוכנה השנייה היא תוכנת שירות התעסוקה המיועדת לתושבי השטחים העובדים בתחומי הקו הירוק ומדווחים דרך מדור שירות התעסוקה.

בנוסף, ט.מ.ל פיתחה תוכנות המשלימות את תוכנת המשכורות שקלולית. תוכנות הנוכחות עדכנית  ו Mr.WinTime. תוכנות אלו מנהלות את נוכחות העובדים ומכמתות את זמני העבודה לשעות רגילות, נוספות וכו'.

 

מס הכנסה-http://taxes.gov.il/INCOMETAX/Pages/LobbyLayoutIncomeTax.aspx

 

ביטוח לאומי- https://www.btl.gov.il/Insurance/National%20Insurance/Pages/default.aspx

 

צור קשר
נשמח לעמוד לשרותך | 03-7552500